Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-02-28 11:30
Odsłony - 1193
GOŚĆ
Witam,
jak obliczyć emisję z instalacji?! A konkretnie:

Posiadamy instalację a na nią zgłoszenie. Do jednego emitora podłączone są stanowiska lutowania, klejenia, żywicowania. Jak teraz obliczyć emisję z tych stanowisk aby móc złożyć raport dotyczący korzystania ze środowiska i sprawdzić czy musimy wnosic opłatę czy nie? wiadomo jeśli nie przekroczymy 400zł to opłaty wnosić nie trzeba ale jak to poobliczać?!?!?!
No i dodatkowo zahacza to temat KOBIZE bo w 2013 będziemy musieli złożyc raport za 2012.. POMOCY
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek
Odpowiedzi

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-02-29 08:01:26
GOŚĆ
Wskaźniki z lutowania, karty charakterystyk dla kleju, żywicy czy lakieru tam są zawartości LZO. Z nich należy wyliczyć emisję.

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-03-01 08:04:22
GOŚĆ ja
lub skorzystaj z wyników pomiarów na emitorze o ile takie posiadasz, a jak nie to tak jak napisał Ci poprzednik: karty charakterystyki, wskaźniki z lutowania....

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-03-01 11:01:06
GOŚĆ
Gość ja - niestety na emitorze nie mamy licznika.Tak więc muszę skorzystac z kart charakterystyki.

Mam karty na klej, żywice. "czytam" kartę od kleju a konkretnie Loctite 9450 i nadal nie wiem co i jak... czy jest szansa wytłumaczenia mi co i jak mam stamtąd wyczytać i co z tym dalej zrobić... Wiem, że dla kogos kto to robi moja bezradność i niewiedza może wydać się absurdalnie śmieszna.. ale niestety tak to jest jak trzeba coś robic jak sie nie ma o tym bladego pojęcia... tak więc proszę o wyorozumiałość..

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-03-01 11:02:29
GOŚĆ
GOŚĆ ja - być może za szybko napisałam poprzednia odpowiedź. Co prawda na emitorze nie mamy żadnego jak to ja nazwałam licznika ale... w dokumntacji złoszenia podane są maksymalne, średnie i roczne ilość (w Mg) emisji dla poszczególnych substancji. Czy chodzi o te wyniki???

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-03-01 22:44:27
No muszę... ;-)
Zapytam tylko, czy nie możesz najnormalniej w świecie zlecić tego specjaliście?
Czy nie mając bladego pojęcia o uprawie ziemi, uprawiasz ją, potem nie mając bladego pojęcia o chowie świń, skarmiasz to co Ci ziemia urodziła a potem nie mając pojęcia jak zabić świnię, ubijasz ją, nie mając bladego pojęcia robisz sobie kiełbasę itd.?
Nie chce mie się wierzyć byś nie mając pojęcia składała kalkul;ator, bo Ci pottrezbny do liczenia?
Czy może z porad forumowych korzystasz i jakoś dajesz sobie radę?

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-03-02 07:51:32
GOŚĆ
wlo no muszę ;) przeglądając forum wiedziałam, że jak zadam moje pytanie to mogę liczyć na pomocną odpowiedź...
Najnormalniej w świecie nie mogę tego zlecić innej firmie. Dlaczego? a to dlatego, że przy redukcji zatrudniena dostałam to "w pakiecie" wraz z innymi obowiązkami. Nie sądzę aby firma chciała za to zapłacić innej firmie tym bardziej, że dobrzy ludzie donieśli, że to nei takie trudne i można samamu zrobić... Osobiście oczywiście wolałabym się tego "pozbyć" jednak nie zamierzam z własnej kieszeni opłacać i chciałam zapytać na forum i się przekonac czy jest cien szansy, żebym sama sobie z tym poradziła. Jak nie to będę kombinowała co dalej.

Podbijam więc pytanie :czy jest ktoś w stanei mi powiedziec co i jak żebym z tym dała radę ruszyć?

Z góry dziękuję

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-03-02 12:26:13
GOŚĆ
Emitujesz to co jest lotne i nie wiąże się w procesie utwardzania, a więc nie wszystlko, co w KCH emitujesz. Akurat w przypadku Loctite 9450, raczej nic nie emitujesz, bo jest to klej bezrozpuszczalnikowy. W lakierach już raczej na pewno są jakieś lotne związki organiczne -rozpuszczalniki, porównaj to ze zgłoszeniem, powinny być w nim te substancje. A ilości policz ze zużycia i zawartości w zużytym materiale.

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-03-02 16:36:44
Bo to rzeczywiście nie jest trudne. Więcej powiem - to jest bardzo łatwe ;-) Aż dziwne, ze masz z tym problem?
A na poważnie. Jak najbardziej rozumiem tego typu sytuacje. Jednak nie rozumiem, że szef każe coś komuś robić bo wie, zę ten ktoś powie - no szefie nie bardzo, bo nie znam się na tym. A to, ze ktoś powiedział, ze to łatwe... "Wchodzę" do wielu zakładów, gdzie 5 lat w stecz "prosytuję" tak liczone opłaty - to co w ryczałcie tylko jest. A jak po kontroli wychodzi, ze jakiś klej, jakaś farba... To już takie proste nie jest się okazuje.
Tak - księgowe to robią, behapowcy... Każdy chce to robić bo jest ważny w firme. Ale do czasu pierwszej wnikliwej kontroli ;-)
Zalecam Tobie jednak zwrócenie uwagi szefowi, zeby znalazł zewnętrzną firmę - nie jest to drogie. No chyba, zę macie pecha i lokalnie nie ma konkurencji albo jest dogadana i macie kosmiczne ceny za usługi "opłatowe" ;-)

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-03-06 09:38:44
GOŚĆ
Teraz to już w ogóle zgłupiałam... Zadzwoniłam do odpowiedniej instytucji, wydziału z pytaniem co i jak w kwestii tych obliczeń jaki i samego sprawozdania dotyczącego korzystania ze środowiska i ewentualnych opłat. Pani z pewnością w głosie oświadczyła mi, że nie muszę składać tego sprawozdania gdyż wypełniają je tylko te podmioty, które mają pozwolenie na instalację a nie zgłoszenia tak jak my...
Na pytanie dlaczego odpowiedziała: "W Tabeli A punkty 6 i 7 odnoszą się do: Pozwolenia na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza/zintegrowane. Skoro my mamy zgłoszenie to nas to nie dotyczy...

I co teraz? Kto ma rację? Powinnam wypełniać mimo, iż nie mamy pozwolenia tylko zgłoszenie?

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-03-06 13:18:42
Oczywiście, że powinnaś. Zapytaj się Pani "urzędnik" co w przypadku emisji niezorganizowanej typu malowanie ogrodzenia lub emisja z urządzeń chłodniczych. Przecież na to też nie ma pozwolenia. A tak w ogóle to napisz jaka to odpowiednia instytuacja :-)

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-03-06 13:28:26
Wyjątek dotyczy tylko osób fizycznych niebędących przedsiębiorcami (nie licząc przypadku, w którym wymagane jest faktycznie pozwolenie).

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-03-06 20:07:22
A co to za "odpowiednia instytucja" jest? Bo coś mi się wydaje, że nie jest odpowiednia wcale ;-)
Możesz powiedzieć gdzie w ogóle zadzwoniłaś?
To dowodzi mojej tezy - nie wiesz? Zleć komuś kto wie. Bo coś odnoszę wrażenie, ze nie wiesz nawet gdzie zadzwonić, zeby się dowiedzieć ;-)

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-03-06 20:12:02
A co do urzędników... Wszyscy znacie moją opinię o tej masie nieuków ;-)
Niestety, ale znakomita większość urzędnikiów, tzw. specjalistów, takżę OŚ, pojęcia nie ma najmniejszego co mają robić i o co w ogóle w tej OŚ chodzi ;-)
A że jakiś rodzynek zaraz się na mnie obrazi... No trudno - zacznijcie tępic czarne owce w swoim środowisku to i ja zmienię opinię o Was jako środowisku.

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-03-06 21:46:22
GOŚĆ
Najlepszym przykładem są samochody: emisja niezorganizowana, nawet bez zgłoszenia a sprawozdanie i opłaty obowiązują.

Re: Emisja z instalacji!!!

Wysłany - 2012-03-07 12:32:00
GOŚĆ
Zgodzę sie z wlo w kilku kwestiach. ostatnio też prostowałam opłaty 5 lat wstecz, ktoś liczył, i to nie tylko to co ryczałtowo, spawanie też...ale za zużycie argonu, jak? a stawkę za pierwiastki niemetaliczne, 1,14 zł za każdy kilogram, to że ktoś to źle zrobił moge zrozumiec ale że ktos to przyjął w urzędzie - już nie. Druga rzecz, tez uwazam że to nie są drogie sprawy, u mnie od 100 zł/m-c.Dobrze Ci radzą, skorzystaj z fachowej pomocy bo na forum sie tego nie nauczysz

Ilość rekordów 1 do 15 z 15

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy